Jdi na obsah Jdi na menu
 


I v Lázních Toušeni mrzlo

14. 2. 2012

 V noci z pátku 10.2. na sobotu 11.2. se ukázala zima ve své největší síle. V Lázních Toušeni klesla teplota až na sibiřských minus 22 stupňů Celsia. Tuto skutečnost jste jistě zaznamenali i prostřednictvím pravidelných informací medií. Co jste již možná (snad) nezaznamenali, je fakt, že v pondělí 13.2. zamrzla v budově školky voda. Díky včasné reakci školnice a kuchařek ze Základní školy a Mateřské školy Lázně Toušeň byl již kolem 6:15 o komplikaci informován ředitel výše jmenované organizace, který rozpoutal kolotoč událostí, jež vedly ke zdárnému vyústění situace.

Děti ze školky byly okamžitě přemístěny do budovy základní školy, jídelníček byl upraven (sladké kynuté knedlíky byly nahrazeny buřtgulášem). Díky pomoci technické čety městyse Lázně Toušeň byl okamžitě zajištěn náhradní zdroj vody. Stejně veliké díky patří i panu Zdeňku Ungerovi, který dokázal situaci během dvou hodin vyřešit.

Nutno poznamenat, že informace z veřejnoprávních medií dne 13.2. hovořily o tom, že řada škol a školek zůstala - kvůli komplikacím způsobených výjimečnými teplotami – uzavřena.


 

Mgr. Martin Černý